ще
згорнути
Усі статті номера
12
грудень 2017року
запитуйте — відповідаємо

Наказ про придбання новорічних подарунків — як скласти

Відповідає Юлія ВИДИБОРЕЦЬ, головний редактор системи «Expertus: Кадри»


Купуватимемо новорічні подарунки для працівників та їхніх дітей. Чи потрібен розпорядчий документ? Якщо так, то якого змісту?

Придбання новорічних подарунків для дітей — питання, яке має регулювати колективний договір:

Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги, зокрема щодо дитячого оздоровлення та придбання новорічних подарунків для дітей працівників тощо (ч. 3 ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-ХІІ).

На цій підставі у колективному договорі визначають соціальні гарантії працівникам, заходи заохочення, види матеріальної допомоги тощо. Наприклад:

8. Соціальні пільги і гарантії

8.1. Роботодавець, з огляду на фінансові можливості, забезпечує:

8.1.1. Належне утримання, ремонт і реконструкцію об’єктів соціальної сфери — санітарно-побутових та інших приміщень.

8.1.2. Надання працівникам матеріальної допомоги та заохочення цінними подарунками згідно з Положенням (Додаток 12).

8.1.3. Придбання новорічних подарунків для дітей працівників. Вік дітей — до 12 років.

8.1.4. Оздоровлення дітей працівників. Вік дітей — до 15 років.

8.1.5. Часткову оплату путівок (50%) на санаторно-курортне лікування працівникам, які мають медичні показання.

Роботодавець може заохочувати новорічними подарунками і самих працівників.

Незалежно від того, чи врегульоване придбання подарунків у колдоговорі, керівник підприємства має видати наказ про придбання й видачу подарунків (див. Додаток 3).